KP-elektro

KP elektro > Nabídka > Elektroinstalace > Přístupové a docházkové systémy

Přístupové a docházkové systémy

03. 02. 2011

Přístupový systém

K čemu slouží

Úkolem přístupového systému je efektivně zajišťovat automatickou kontrolu oprávněnosti ke vstupu do budov, areálů, vjezdů na parkoviště atd.

Technické provedení

Na všechna místa, kde je třeba monitorovat, evidovat a řídit přístup osob s ohledem na jejich oprávnění jsou instalovány přístupové snímací terminály s autonomní vyhodnocovací elektronikou. Na základě načtení osobního identifikátoru osoby (čip, karta, bezkontaktní identifikátor atd.) je proveden komplexní záznam o identifikaci a následně jsou ověřena přístupová práva jednotlivce ke vstupu do systémem monitorované zóny. Přístupová práva mohou být specifikována pro jednotlivce nebo skupiny i pro každou zónu individuálně včetně přesných časových vymezení.

Přidružené funkce

Kromě řízení připojených mechanických prvků je možno přístupový systém využít pro ovládání dalších systémů nejen bezpečnostního charakteru (zapínaní přístrojů).

Docházkový systém

K čemu slouží

Kromě kontroly nad oprávněnými přístupy dokáže systém plnit roli evidenčního docházkového systému. Prostřednictvím evidenčních docházkových terminálů registrují držitelé prostřednictvím tlačítek s grafickými symboly svůj důvod průchodu. Tam, kde jsou ovládací elektroniky přístupových nebo docházkových terminálů propojeny s mechanickými prvky, zajišťují automatickou kontrolu nad vstupem či průchodem do monitorované zóny. Pokud pracuje docházkový terminál bez takového napojení, plní roli pouze evidenční.

Automatické vyhodnocení

Vyhodnocovací PC se softwarem, který kromě komunikace s přístupovými a docházkovými terminály zajišťuje i komplexní vyhodnocení pracovní doby, včetně směn a přesčasů a exportu do jiných programu (mzdová agenda).

Připravíme Vám nabídku ušitou na míru

Kontaktujte nás. I Vám můžeme pomoci s automatickým řešením přístupů a docházky.