KP-elektro. Jsme držiteli certifikátu ČSN EN ISO 9001.

KP elektro > Nabídka > Elektroinstalace > Inteligentní domy

Inteligentní domy

28. 06. 2013
Mezi hlavní funkce většiny domovů patří bezpečnost a pohodlí. Tyto funkce může umocnit nový systém elektrické instalace Xcomfort od firmy EATON.

Dálkové ovládání a automatické programy

Dopřejte si možnost centrálně vypínat zapomenutá světla, ovládat spotřebiče dálkovým ovládáním, věrně simulovat Vaši přítomnost v domě, když jste na dovolené, a ještě mnohem více. Při návratu komunikujte s Vaším domem pomocí mobilního telefonu a zajistěte si tak příjemné přivítání. Se systémem Xcomfort záleží jen na Vás, jakou kombinaci pohodlí, bezpečí, ovládání a kontroly si zvolíte. Systém je vhodný jak pro novostavby, tak i rekonstrukce.

Nadřazené centrální ovládání

V moderní inteligentní instalaci ovládací prvek nespíná přímo napájení spotřebiče, ale jen posílá povely pro spínání, a to buď po sběrnicovém kabelu, kterým jsou jednotlivé prvky propojeny, nebo pomocí radiofrekvenčního signálu.

Dva systémy

Ze skupiny inteligentních systémů instalujeme dva systémy firmy EATON, označované Xcomfort . Jedná se o radiofrekvenční RF systém a o sběrnicovým systémem Nikobus, které jsou v České republice již instalovány v mnoha aplikacích rodinných domů, hotelů, penzionů, administrativních a ostatních budov.

Funkci systému můžete názorně vidět v tomto videu od výrobce:

Částečné instalace

Někdy montujeme také necentralizované jednotlivé instalace pro budovy:
  • — domovní telefon, audio nebo videovrátný,
  • — dálkové otevírání vrat a závor,
  • — strukturované kabeláže.

I Váš dům můžeme udělat více bezpečný a pohodlný

Kontaktujte nás.

Reference

SPŠ a Obchodní akademie Kladno

Instalovali jsme ovládání osvětlení, jeho stmívání a ovládání rolet v aule Střední průmyslové škola stavební a Obchodní akademie v Kladně.

Letiště Praha a.s.

Ovládání osvětlení a stmívání osvětlení kanceláří v administrativní budově letiště.